Сан-Франциско,  США

Сан-Франциско: марихуана, океан та awesome люди

Кожне місто має свої запахи. Сан-Франциско пахне марихуаною.  Тут вона офіційно легалізована. Її курять всі – і поважний пан у костюмі, і хіпстер, і молодик біля будинку. В якусь мить мені здалось, що, крім марихуани, я не відчуваю інших запахів. Але, ні, запах океану – його ніщо не може замінити. Хоча за цим запахом треба їхати або у бухту Сан-Франциско, або до Тихого океану. 

Сан-Франциско – місто відкритих людей. На відміну від Нью-Йорка, де всі постійно біжать із своїми гаджетами, у Сан-Франциско все інакше. Так, біжать, так, мають у руках свої телефони. Але завжди зупиняються і мають кілька хвилин на тебе – незнайомця з чужої країни.

Стою якось з мапою. Йду в Chinatown. Маршрут свій чудово знаю. Лишень стою і вибираю – йти направо чи наліво. Краєм оком бачу ранкового бігуна. Він пробіг повз мене. Ну, і ок. Аж раптом чую позаду: «Може вам потрібна допомога? Ви не заблукали? Чим я можу вам допомогти?». Серйозно? Він повернувся, щоб дізнатись, чи все у мене гаразд. Лише переконавшись, що все насправді ок, він побіг далі.

У Сан-Франциско все будується на довірі. В автобусі у вас ніхто не перевірятиме, чи справді ви заплатили за проїзд, чи маєте проїздний. Навіть тоді, коли водій відкриває лише передні двері. Вас ніхто не вижене з автобуса, якщо ви щиро зізнаєтесь, що не маєте сьогодні грошей – всіляке буває.

Pier 33

Lombard street
Lombard street

У Сан-Франциско квитки продають прямо в громадському транспорті – біля водія стоїть спеціальний автомат. Але він не видає решту.

Їхала якось ввечері на автобусі. А у мене лише 5 доларів. Квиток – 2,75. Що робити? Водій, жінка, каже: «Don’t worry, їдь безкоштовно». А на моїй зупинці розказала, де можна розбити ті 5 баксів, якщо я далі їхатиму на автобусі.

У Сан-Франциско все “awesome” («дивовижно»). І це реально дивовижно. Щоб ти не розповідав, щоб ти не показував – все awesome! Я ніколи і ніде не чула стільки цього слова. Так, так, насправді, все може і не awesome. Але це не дуже важливо. Настрій людей – ось це важливо.

Union square
Union square

Мешканці Сан-Франциcка теж мають купу проблем, як і інші люди на планеті, але життя – прекрасне. І це awesome!

Golden gate bridge
Pier 39
Alcatraz
See lions in Pier 39
Golden gate bridge
Golden gate bridge
Bay bridge
Pacific ocean
Pacific ocean